Jämsä, Keuruu & Saarijärvi

SAARIJÄRVEN TYÖLLISYYSPALVELUT

Saarijärvellä työllisyyspalvelujen työntekijät ovat tavattavissa kaupungintalolla.

Käyntiosoite: Sivulantie 11, 43100 Saarijärvi

Postiosoite: Sivulantie 11, PL 13, 43101 Saarijärvi

Asiakaspalvelun aukioloaika ma-pe 9-11.00 ja 12.00-15.00

Omavalmentajan tapaamiset ajanvarauksella.

Palvelunumero: 044 4598 311

Sähköposti: tyollisyys@saarijarvi.fi

Anna-Marja Tamminen

Työllisyyspäällikkö

puh. 044 4598 209, anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Anu vesisenaho

Työllisyyssihteeri

puh. 044 4598 247, anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

Timo Järvinen

Omavalmentaja

puh. 044 4598 718, timo.jarvinen@saarijarvi.fi

Paula Tuomi

Omavalmentaja

puh. 050 4792 051, paula.tuomi@saarijarvi.fi

Terttu Niskanen

kotouttamisen koordinaattori (10.1.2024 ->)

puh.040 4855 914, terttu.niskanen@saarijarvi.fi

Eija Silokunnas (1.6.-30.9.)

omavalmentaja

puh. 050 4321 526 eija.silokunnas@saarijarvi.fi

Jenni Sironen

Omavalmentaja

puh. 050 3572019, jenni.sironen@saarijarvi.fi

Milja miettinen

Omavalmentaja

puh. 044 4598 308, milja.miettinen@saarijarvi.fi

Nina Rasinkangas

Alkupalveluasiantuntija

puh.050 3426 825, nina.rasinkangas@te-toimisto.fi

Katja Urrila

omavalmentaja (ukrainalaiset)

puh.050 4337 547, katja.urrila@te-toimisto.fi

Jämsä

puh. 020 638 2023

Paattilantie 2

42100 Jämsä

Keuruu

puh. 0400 172 239

Multiantie 7, 2. krs

42700 Keuruu

Saarijärvi

puh. 044 4598 311

Sivulantie 11

43100 Saarijärvi